O Jezusie i Maryi

O Jezusie i Maryi

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2007-06-16 17:10:21

Tarja
Member
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Bajka o 5 piłkach

Kiedyś jeszcze byłam bardzo mała, babcia opowiedziała mi bajke , bardzo ciekawą bajke której sens pamiętam dokładnie, choć treść zatraciła sie w mojej pamięci. Chcę podzielić sie sensem tej bajki z Wami kochani img/smilies/smile

Mianowicie życie to 5 piłek : rodzina, zdrowie, wiara, miłość i praca. jedna z tych piłek jest gumowa, a reszta szklana, mianowicie tą gumową piłką jest praca a szklanymi : rodzina, zdrowie, wiara i miłość. Idąc przez życie żonglujemy tymi 5 piłkami. Powinniśmy się skupić na tych 4 szklanych piłkach. Gdy spadną moga się potłuc lub uszkodzić, i już nigdy nie wrócą do swojego starego krztałtu. A praca ta gumowa piłka odbije sie od ziemi wróci na swoje miejsce nie naruszona.

Kiedy przypominam sobie tą bajke teraz , po wielu wielu latach... babcia miała racje, Gdy piłka oznaczajnaczająca pracę będzie uważana za najwazniejszą można wiele starcić. Dla każdego znas chyba najwazniejsze jest dobro Rodziny miłośc Nasza wiara i zdrowie, gdy temu cossię stanie nie da sie tego odwrócić, a praca, znajdzie sie druga, rodziny nic nie zastąpi....

#2 2007-07-05 18:43:07

Teofil
Member
Reputacja :  [+ 0/ -0 ]

Re: Bajka o 5 piłkach

Taria- rewelacyjne opowiadanie.
Ja bym tego nie nzwał bajką, to sama prawda.
Moje przeżycia- to dom rodzinny pełen ludzi- mam 10- ro rodzeństwa.
Modlitwa obowiązkowa wieczorem wspólna mimo czasem nieprzytomnego zmęczenia,
wiele powiedzeń zawierajacych madrosci zyciowe, m.in.
Bez Boga ani do proga,
Jak cię widzą tak cię piszą,
Módl się i pracuj , a będziesz zbawiony i wiele innych.
Pamietam, ze po powrocie z Mszy sw. musielismy opowiedzieć o czym była Ewangelia i kazanie.
Ponadto ogromny szacunek dla matki i ojca . To wzory po dziś dzień, chociaz nie ma ich wsród nas od 26 i 27 lat.

POKÓJ  I  DOBRO

Stopka forum